FINALIŚCI e-PORTFOLIO

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy im. s.  Zofii Moroz, od września 2013 r.  biorą udział w projekcie edukacyjnym pn. „ Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy” który jest realizowany przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu  i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie w ramach tego projektu biorą udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych „Każdy może tworzyć kulinarne dzieła”. Podczas zajęć uczestnicy przy pomocy nowoczesnych narzędzi ICT poznają tradycje kulinarne różnych regionów świata,  sami tworzą mini książkę kucharską oraz przygotowują wybrane potrawy.

W ramach projektu odbył się także konkurs dla uczniów szkół specjalnych „e –Portfolio”. Finalistami wojewódzkiego etapu zostali: Michał Czaniecki, Dariusz Dwornik oraz Kamil Kiszkiel. Podczas finału, który odbył się 28.05.2014 zaprezentowano prace, były to prezentacje multimedialne za pomocą których uczniowie przybliżyli innym swoje pasje, niezwykłe umiejętności i konsekwencje w dążeniu do celu. Uczniowie zdobyli wyróżnienia  i nagrody rzeczowe: zegarki oraz słuchawki nauszne.

To przedsięwzięcie umożliwi uczniom Szkoły Przysposabiającej do Pracy zdobycie nowych doświadczeń i poszerzenie horyzontów.

                                                                                                                                     Monika Szendzielorz-Nowakowska